Podpořte nás


nebo ,- Kč

Darujme

Podporujeme šetrný vztah k přírodě a životnímu prostředí.

Chceme, aby se každý mohl zapojit do ochrany přírody a klimatu. Darem, podporou nebo dobrovolnictvím nám pomůžete získat prostředky na drobné granty pro ekologické projekty. A pokud máte v hlavě nápad, co byste chtěli ve svém okolí udělat pro zlepšení životního prostředí, požádejte si o podporu v našem programu Společně pro přírodu a pusťte se do toho. A pokud zatím hledáte inspiraci nebo radu, neváhejte se na nás obrátit.

Působíme v Jihomoravském kraji a jeho blízkém okolí.

Působení naší nadace je omezeno na Moravu a Slezsko. Sídlo a kancelář máme v Brně, provozujeme tu i dva dobročinné obchody a nejvíc o nás uslyšíte v Jihomoravském kraji a blízkém okolí. Kus našeho srdce patří Bílým Karpatům. V malé obci Hostětín jsme nastartovali a podpořili řadu modelových ekologických projektů. Ukazujeme tak lidem, jak může vypadat život s šetrnými technologiemi a ohledem na přírodní zdroje a planetu i místní dědictví. A ještě u toho vyrábíme fantastický Hostětínský mošt.  

Každý rok od nás získá podporu až dvacet eko projektů.

Komunitní zahrada, obnovená alej, přednášky o krajině na konferenci o folklóru? Neomezujeme vás v tom, jak chcete příspět k ochraně přírody ve svém okolí. Přesvědčíte-li naši správní radu o tom, že váš záměr dává smysl a má environmentální dopad, můžete získat až 50 tisíc korun nadačního příspěvku. Ročně podpoříme okolo dvaceti projektů, rozdělíme mezi ně 500 až 700 tisíc korun. Dopad těchto iniciativ je ale mnohem větší - lidé na nich pracují často dobrovolně bez nároku na odměnu a do pořádaných akcí zapojují další dobrovolníky ze svého okolí.

Jako všechny nadace se i my řídíme vlastním statutem.

Statut nadace upravuje volbu a fungování správní a dozorčí rady, provoz kanceláře, hospodaření s majetkem i přidělování příspěvků. Náš statut si můžete přečíst  zde .

Jsme členy Fóra dárců a dalších důležitých sítí.

Nadace Veronica je členem Fóra dárců, naše ředitelka Helena Továrková je součástí výkonného výboru asociace nadací. Fórum rozvíjí povědomí o dárcovství a filantropii a o činnosti nadací a nadačních fondů. Jsme i přidruženým členem Asociace komunitních nadací. Dává nám to smysl, protože hlavně naše dobročinné obchody a projekty, které z výtěžku obchodů podporujeme, vytváří komunitu v Brně a Jihomoravském kraji. Nově jsme se stali zakládajícími členy Aliance odpovědných pořadatelů veřejných sbírek.

Chránit přírodu a klima s námi můžete i vy.

Chcete pomáhat s námi? Hledáte podporu pro svůj ekologický projekt? Napište nám na e-mail nadace(zavináč)veronica(tečka)cz, zavolejte naší kolegyni Ireně Maškové na telefon 603 788 162 nebo nám pošlete zprávu na Facebooku či Instagramu