Podpořte nás


nebo ,- Kč

Darujme

Chráníme přírodu, krajinu a klima a zapojíme do toho i vás

Chceme, aby se každý mohl snadno zapojit do zlepšení životního prostředí ve svém okolí. Aktivním lidem a organizacím nabízíme granty Společně pro přírodu , jednoduchý nadační příspěvek do 50 tisíc korun pomůže nastartovat třeba právě váš projekt.

Jak začít? Co třeba dobrovolnictvím?

Málokdo má hned jasno, co chce pro přírodu udělat. U nás můžete začít zlehka a přesto hned pomáhat. Zkuste si pár hodin dobrovolnictví na dobročinném kytkoblešáku nebo jiné akci, stačí nám napsat

Pomozte přírodě darem nebo nákupem v nadačním obchodě

S námi se stane dárcem či dárkyní úplně každý. Máte doma pěkné věci, které nevyužijete? Dostali jste dárky, který vám nesedí? Doneste je do našich dobročinných obchodů . Rádi přijmeme hezké oblečení, boty, doplňky, kabelky, dekorace, knihy, hračky, hry a další věci a najdeme jim nový domov. Dárcem a dárkyní se stane také každý, kdo nakoupí v dobročinných obchodech Nadace Veronica. Z výtěžku prodeje totiž získáváme finance na granty pro ekologické projekty.

Inspirujte se od nás k udržitelnosti a zkuste nové cesty

Rádi oslovujeme lidi mimo úzké ekologické kruhy, věříme, že na dobrém životním prostředí a řešení klimatické krize záleží skoro všem. Studenty módy, návrháře a návrhářky vyzýváme v rámci Upcycling Challenge  k využití odpadního textilu z našich dobročinných obchodů. V projektu Boryt Story je propojujeme s ochranáři a učíme je využít invazivní rostliny na přírodní barvení. Hledáme společnou řeč i s příznivci folkloru v rámci hnutí Folklore´s not dead , pořádáme benefiční burzy odložených všedních krojů nebo konference a workshopy, které do folkloru přivádí zájem o přírodu a krajinu.