Podpořte nás


nebo ,- Kč

Darujme

Upcycling challenge/upcyklovací výzva

2017

V rámci  Brno Design Days  uspořádala nadace první  Fashion Show Nadace Veronica "Upcycling Challenge"  dne 7.10.2017 v pasáži Jalta. Atmosféra byla báječná, bylo vás tam okolo 250 a to nám udělalo obrovskou radost! Výtěžek ze vstupenek putuje na ochranu přírody na jižní Moravě.

Celkem 6 návrhářů čelilo upcyklační výzvě Nadace Veronica, aby vytvořili nové modely z textilního materiálu a oblečení z dobročinných obchodů nadace.  Marie Mukařovská Dress Theó Klára židková Hana Kubešová Natálie Vencovská Jitka /David Severa  nabídli tyto upcyklované modely k vůbec první brněnské aukci módy pro přírodu. V rámci přehlídky a aukce 26. listopadu 2017 v Domě umění města Brna se podařilo získat pro ochranu přírody celkem 22 773 korun. 

Fashion show a aukce módy pro přírodu / Salon Nadace Veronica 

foto:   Jakub Čáp
choreografie:   Stáňa B. Bártová
backstage:   Zdeňka Valigurová , Barbora Nováková
MUAH:   Veronika Mykolenko Make - up Artist   Gabriela Novotná
boty: převážně obchody   Nadace Veronica
moderátor:   Radoslav Pittner
partneři:   TIERRA VERDE s. r. o.   Hostětínský mošt , Templářské sklepy Čejkovice,   ajala chocolate  

V rámci  Dámského večera no.3  proběhla 12.prosince 2017 přehlídka minikolekce modelů benefičního projektu NADACE VERONICA „Upcycling Challenge“ (značky   Marie Mukařovská Dress   Theó   Klára židková ) v Signature restaurantu v Popůvkách.

2018

BENEFIČNÍ MÓDNÍ PŘEHLÍDKA  a AUKCE MÓDY PRO PŘÍRODU // 4 ZNAČKY // 1 VÝZVA + fresh Vision studentů SŠUD jako bonus. Nadace Veronica pořádala dne 13.května 2018 už s třetí fashion show v rámci projektu Upcycling Challenge, tentokrát v Impact Hubu. K zavedeným návrhářům a značkám se připojili i studenti ze Střední školy umění a designu. Svou odpověď na upcyklační výzvu představili v rámci benefiční módní přehlídky Sára Winklerová (Sarawin), Zuzana Rusínová (Hausfrau), Hana Kubešová (HK) a značka Punktura. Za vydražené modely v aukci i studentské modely prodané po aukci se podařilo získat pro ochranu přírody celkem 18.400 korun.

 

V pátek 16. listopadu 2018 se v Tržnici na Zelném trhu konala BEZplastová party, kde lidi čekal bohatý  program  a mimo jiné módní přehlídka Upcycling Fashion Show brněnských designerů a studentů módy v režii  Nadace Veronica . Představené modely bylo možné vydražit v benefiční aukci obratem po přehlídce. 

2019

Od 13. do 18. května 2019 proběhl v Nadaci Veronica unikátní projekt “Upcycling challenge” se studentkami textilního designu ze Sarajeva. V průběhu týdne se bosenské studentky seznámily s pojmem upcyklace, spolu se studentkami  Ekotextil design  ze  SSUD Brno, Husova 10 / Francouzská 101  vytvářely vlastní návrhy oděvů pod dozorem  Andrea Lojkásková  (  Theó ) a  Svetlana Kuliskova Art&Design  a 18. května se zúčastnily  upcycling fashion show  v rámci brněnské Muzejní noci na  Den otevřených dveří Krajského úřadu JMK . 

Projekt Upcycling Challenge s bosenskými studentkami pokračoval i v říjnu 2019, kdy Nadace Veronica jela do Sarajeva na slavnostní vyhlášení vítězek projektu: Naida Kustura s kolekcí inspirovanou mořem a Kristina Tambur s kolekcí šatů z pánských košil. Následovala fashion show se studentskými kolekcemi (z Bosny a ze SŠUD Ekotextil design) a kolekcí mentorek projektu Světlany Kulíškové Ruggiero a Andrey Lojkáskové.

 

2020

Ukončení mezinárodního projektu Upcycling Challenge se studentkami ze Sarajeva proběhlo v únoru 2020 fashion show na brněnské Malé noci módy . Kromě vítězek projektu Naidy a Kristiny předvedla svou upcyklovanou kolekci Alert i finalistka Sara Feraget.

2021

Kristina Tambur, finalistka naší Upcycling Challenge / Upcyklační výzva , předvedla svou novou upcyklovanou kolekci na první přehlídce v Sarajevu. A k vidění byla i kostkovaná kolekce, se kterou loni vyhrála naši výzvu.

Přehlídku spoluorganizovala Naida Kustura, naše další finalistka. GRATULUJEME! Je skvělé, že studentky v naší výzvě pokračují.

Jsme hrdí na to, že finalistka této Upcycling výzvy Kristina Tambur v naší výzvě pokračuje. Podívejte se na její novou kolekci! Foto: Asja Mustajbasic

Dne 27. srpna 2021 se konala Upcycling Challenge přehlídka na dvoře radnice Městská část Brno-středNaše skvělé modelky předvedly celkem 5 kolekcí studentů 1.-4. ročníku středoškolského oboru Ekotextil designMěstské části Brno-střed za pozvání a podporu projektu.

Fest? Fast! Slow Fashion Show: Udržitelná móda z Brna ve Vídni
Poprvé jsme přivezli udržitelnou módu z Brna do Vídně. Přehlídka se konala za podpory Statutárního města Brna a městské části Brno-střed ve čtvrtek 14. října 2021 od 18.30 v Českém centru ve Vídni. Návrháři: Marie Mukařovská, Andrea Lojkásková, Zuzana Rusínová, Světlana Kulíšková Ruggiero, Hana Kubešová, Klára Židková, Ekotextil design.

Kolekce Hany Kubešové

Kolekce Art protis Návrhářek Andrey Lojkáskové a Světlany Kulíškové Ruggiero

2022

24.-26. 3. v rámci projektu INOVACE A TRADICE konala další Upcyklační výzva! Přijeli k nám studenti až z rakouského Lince na školení o upcyklaci. Proběhly workshopy s Theó , Svetlana Kuliskova Art&Design z Ekotextil design nebo s naší Folklore's not dead můzou Sonyou Darrow. Lepší průvodkyni po Moravská galerie v Brně si nemohli přát!

Report z projektu INOVACE A TRADICE najdete ZDE .

srpen 2022

Dne 26. srpna jsme na dvoře radnice  Městská část Brno-střed  představili nové práce středoškolského oboru  Ekotextil design  ze  SSUD  Brno. V rámci přehlídky jste mohli obdivovat klauzury studentů prvního a třetího ročníku - modely, které vznikly sešitím již neprodejného oblečení z našich nadačních obchodů a modely, které studenti barvili jen přírodně - kávou, cibulí, řepou apod..Jako překvapení večera se na akci objevily i upcyklované modely ukrajinských žen z workshopu  Moravská galerie v Brně  , který vedla návrhářka Liběna Rochová ve spolupráci s Ekotextilem.

Říjen 2022

Slow Fashion Show:  Udržitelná móda studentů Ekotextil design a jejich pedagogů v Českém centru ve Vídni

Květen 2023 - Muzejní noc Brno Fashion Show

Srpen 2023 - Upcycling Challenge fashion show